Alan Adınız için Ücretsiz Fırsatlarımız

Firmamızdan bir alan adı kaydederek ücretsiz avantajlarımızdan yararlanın. Daha kapsamlı bir alan adı yönetimi ile müşterilerinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayın.

Ücretsiz Domain Yönetimi

Kaydettiğiniz alan adınızı Türkçe kontrol paneli üzerinden kolay ve hızlıca yönetebilirsiniz.

Ücretsiz İç Transfer

Alan adınızı firmamızdaki başka bir müşterimize ücretsiz bir şekilde transfer edebilirsiniz.

Ücretsiz Domain Kilidi

Alan Adınızı kontrol paneli üzerinden kilitleyerek çalınmalara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Ücretsiz İsim Sunucusu

Kontrol paneli üzerinden dilediğiniz kadar nameserver oluşturabilir veya silebilirsiniz.

Mükemmel Alan Adı Fiyatları

Aklınıza gelen alan adını uygun fiyatlarla kaydedebilir, bir çok servisimizden ücretsiz faydalanarak hemen alan adınızı yönetmeye başlayabilirsiniz. Domain satış, alan adı sorgulama, domain al, domain hizmetleri, domain satın al, satılık domain, ucuz domain gibi hizmetler sağlamaktayız.

  • Uzantı
    Tescil
    Transfer
    Yenileme

Sıkça Sorulan Sorular

Alan adı işlemleri için sıkça sorulan soruları daha hızlı bilgi edinebilmeniz adına derledik ve topladık. Aşağıda sıkça sorulan soruları görebilirsiniz

Domain(Alan Adı) Nedir?

Domain, Türkçe karşılığı ile Alan Adı bir web sitesinin internet üzerindeki ismi ve adresidir. Domain aynı zamanda sitenizin veya firmanızın internetteki kimliğidir. Örneğin Meric.net.tr bir domaindir. Kullanıcılarınız web sitenize, arama motorlarında domaininizi aratarak erişeceklerdir.

Domain Sorgulama Nedir?

Bir domain kaydedebilmek için öncelikle o domainin başkası tarafından kullanıp, kullanmadığını sorgulamanız gerekmektedir. Sorguladığınız domainin durumunun müsait olması halinde o domaini sepete ekleyerek domain kaydetme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Domaini Sınırsız Süreli Satın Alabilir miyim?

Maalesef, domain kayıt işlemleri sadece belirli süreler ile yapılmaktadır. Örneğin, .com uzantısı maksimum 10 yıl gibi bir süre ile alınabilirken .net.tr veya .com.tr gibi uzantılar için maksimum 5 yıl süre ile alınabilmektedir.

Tescil Edilmiş Domaini Daha Sonra Değiştirebilir miyim?

Maalesef hayır, tescil ettirdiğiniz domain uluslar arası organizasyon tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle kaydedilmiş domainde herhangi bir değişiklik veya ücret iadesi yapılması mümkün olmamaktadır.

Tescil Edilmiş Domaini İade Edebilir miyim?

Domain kayıt ve tescil işlemi, uluslar arası bir organizasyon tarafında yapılmaktadır ve ödemeniz bu organizasyona iletilmektedir. Bu nedenle tescil edilmiş domainde herhangi değişiklik veya iade mümkün olmamaktadır.

Domain Alırsam Anında Aktif Olur mu?

Kredi kartı ile yapmış olduğunuz ödemelerde domain anında aktif olmaktadır. Diğer ödeme yollarında ise ödemeniz onaylandıktan sonra aktif olmaktadır. İlgili domainin aktiflik durumunu Whois sorgusu ile kontrol edebilirsiniz.

Domain Whois Bilgisi Nedir?

Whois bilgileri, ilgili domainin sahiplik bilgilerini bulundurur. Kim tarafından tescil ettirildiği, hangi tarihte tescil edildiği, hangi firma tarafından tescil edildiği, mail adresi, telefon ve adres bilgileri gibi bilgilere erişilebilir.

Domain Whois Bilgilerini Gizleyebilir miyim?

Evet gizleyebilirsiniz, Domain siparişi sırasında Whois Bilgileri Koruma seçeneğini işaretleyerek kimlik bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Böylece Whois sorgulamasında kişisel bilgileriniz görünmeyecektir.

Meriç Hosting Name Server Adresi Nedir?

Meriç Hosting, Name Server (İsim Sunucuları) aşağıdaki gibidir.

ns1.merichosting.com

ns2.merichosting.com