IP ADRESLERİ

Standart IPv4 Fiyatlandırma

Uyarı! IP Adresi sipariş etmeden önce stok sormanızı rica ederiz.
SUBNET RDNS WHOIS KAYIT KULLANILABİLİR IP SÜRE FİYATLANDIRMA
IP v4 /29 Subnet

5 Adet 1 Ay 30.00 TL SİPARİŞ VER
IP v4 /28 Subnet

13 Adet 1 Ay 50.00 TL SİPARİŞ VER
IP v4 /27 Subnet

29 Adet 1 Ay 80.00 TL SİPARİŞ VER
IP v4 /26 Subnet

61 Adet 1 Ay 160.00 TL SİPARİŞ VER
IP v4 /25 Subnet

125 Adet 1 Ay 250.00 TL SİPARİŞ VER
IP v4 /24 Subnet

253 Adet 1 Ay 500.00 TL SİPARİŞ VER

* Belirtilen fiyatlara %18 KDV dahil değildir.

Neden Meriç Host?

Firewall

Üst düzey firewall paketlerimiz sayesinde bizimle daha güvenle!

Güvenli ödeme

Girdiğiniz ödeme bilgileriniz şifrelenerek korunmaktadır.

Sunucu analizi

Tüm sunucular monitör tarafından takip edilmektedir.

Güvenli Erişim

Cloudlinux altyapısı ile siteleriniz bizimle her zaman hızlı.

Ücretsiz Kurulum

Satın aldığınız ürünlerin ilk kurulumu ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Teknik Destek

Teknik destek ekibimiz her zaman yanınızda.

Destek merkezi

Hizmetleriniz hakkındaki sorularınız ve sorunlarınız için destek merkezimiz mevcuttur.

Güçlü omurga

Meriç Host son teknoloji ağ ekipmanları tercih eder. Çoklu lokasyon üzerinde %100 fiber altyapı ile çoklu operatör üzerinden kesintisiz hizmet sunulur.

Dedicated hizmeti hakkında

Dedicated Server, tek bir kullanıcı ya da bir şirket için özel olarak ayrılan, paylaşımsız internet sunucusudur. Dedicated Server’ın kullanım hakları tek bir kişide ya da bir şirkette bulunmaktadır. Paylaşımlı sunuculardan en büyük farkı da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Tam bir Türkçe karşılığı olmasa da Dedicated Server dilimizde “Paylaşımsız/Fiziksel Sunucu” olarak da geçmektedir.

Hosting ve veri merkezi firmaları müşterilerine farklı sunucu çözümleri sunmaktadırlar. Paylaşımlı ve Dedicated Sunucular da bu hizmetler arasında yer alır. Paylaşımlı sunucular tek bir kişi ya da şirket için kullanılmamaktadır. Sunucunun kapasitesine göre bu sunucularda birden fazla şirketin verileri barındırılabilir. Örneğin web sitesi barındırmak için kullanılan bir sunucuyu ele aldığımızda, tek bir paylaşımlı sunucu üzerinde onlarca web sitesi barındırılabilir. Paylaşımlı sunucularda işlemci, RAM ve disk alanı ortak olarak kullanılmaktadır. Paylaşımsız, yani Dedicated Sunucular ise tek bir kişiye ya da firmaya özel olarak ayrılmışlardır. Bu sunucularda başka bir şirketin ya da şahsın verileri barındırılmaz. Sunucunun disk alanı, RAM ve işlemcisi sadece tek bir kişiye ya da firmaya ayrılmış bulunmaktadır.

Dedicated Sunucu sahibi olduğunuzda, sunucunun tüm saklama alanı size ait olmuş olur. Böylelikle saklama ve barındıma alanı konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Seçtiğiniz sunucunun barındırma alanı tamamen sizin olur. Paylaşımsız sunucunuzun saklama alanını, kendi belirlediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Site trafiğinin yüksek olması durumunda paylaşımlı sunucular, site sahiplerine belli bir trafik alanı sunabilmektedirler. Bu yüzden de sitede yavaşlamalar ya da sitenin kısa süreli çalışmama durumları ortaya çıkabilir. Dedicated Server’lar yüksek trafiği olan siteler için daha uygundur; çünkü kapasiteleri daha yüksektir ve sadece tek bir firma tarafından kullanıldığı için, sunucunun performansı düşmez. Paylaşımsız sunucular daha kararlı ve stabil çalıştığı için performans olarak da daha iyi bir çözüm sunmaktadır. Veri güvenliği konusundan bakıldığında da Dedicated Sunucular firmalar için daha güvenli bir çözüm sunmaktadır. Yönetim işlemlerinizi internet servis sağlayıcınızın yapmasını istemiyorsanız, sunucunun kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri sizden başka kimsede bulunmaz. Böylelikle dışarıdan erişimler engellenerek, sisteminiz daha güvenilir bir hale gelmiş olur. Dedicated Sunucuların dezavantajları ise, sunucu firmanıza adanmış olacağı için, sunucu yönetimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Sunucu yönetimi ile ihtiyacınız olan yazılımları, uygulamaları ve programları kendiniz kurmanız ve sunucunuzu yönetmeniz gerekir. Ancak dilerseniz sunucunuzun yönetimini internet servis sağlayıcınıza da bırakabilirsiniz. Fakat çalıştığınız firma, sağladığı bu yönetim hizmeti için sizden ek bir ücret talep edebilir. Bir diğer dezavantaj ise, işlemci, bant genişliği, RAM ve saklama alanı olarak daha kapsamlı çözümler sunması nedeniyle bu sunucuların maliyetleri paylaşımlı sunuculara kıyasla biraz daha fazladır. Meriç Host olarak, Dedicated Sunucu konusunda birçok farklı alternatifi sizlere sunmaktayız. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizin en üstteki navigasyon menüsündeki telefon numaramız üzerinden bizden bilgi alabilirsiniz.