En Popüler 10 WordPress Eklentisi

WordPress günümüz de milyonlarca kişi tarafından tercih edilip kullanılmaktadır. Bir çok eklenti ile desteklenen WordPress, biz kullanıcılara çeşitli eklentiler sağlayarak işlerimizi daha da kolaylaştırmaktadırlar. Bu yazımızda en popüler WordPress eklentilerini sıraladık, eğer bir WordPress siteniz var ise bu eklentiler kesinlikle işinize yarayacaktır.

1.Yoast SEO

Şüphesiz ki en önemli konulardan biri Seo’dur. Hiç kimse ziyaretçisi olmayan bir site yöneticisi olmak istemez. Sitemizi ve içeriklerini kullanıcılara ulaştırmak için Yoast Seo eklentisini kullanabilirsiniz. Bir çok önemli özelliği ile Yoast seo WordPress’in en popüler Seo eklentisidir.

2. Contact Form 7

Contact Form 7 WordPress’in en popüler iletişim eklentisidir. Contacy Form 7 ile kolayca bir iletişim formu oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz.

3. Aksimet Anti Spam

Hiç kimse bloğunda yüzlerce hatta binlerce spam yorumlar istemez. İşte bu yüzden Aksimet Anti Spam var bu eklenti istenmeyen yorumları engellemeye yarıyor. Aksimet Anti Spam ile spamları engelleyebilir ve toplu olarak kolay bir şekilde silebilirsiniz.

4.WooCommerce

Her gün daha da büyüyen e-ticaret hız kesecek gibi görünmüyor. Artık e-ticaret Dünya pazarında oldukça büyük bir yere sahip eğer siz de WordPress sitenizi bir e-ticaret sitesine çevirmek istiyorsanız WooCommerce bu konuda size fazlası ile yardımcı olacaktır.

5. WP Fastest Cache

Hızlı site açılışı ve sayfa geçişleri hepimizin istediği bir özelliktir. WP Fastest Cache eklentisi ile sitenizin yüklenme ve açılış hızını arttırabilirsiniz.

6. Regenerate Thumbnails

Bir sitenin olmazsa olmazı resim ve içerik… Fakat zamanla yüklenen resimler büyük alanlar kaplamaya başlıyor ve bu durum sitenizin hızını olumsuz yönde etkiliyor. Regenerate Thumbnails resimlerinizin boyutlarını ölçeklendirerek optimize etmeye yarıyor.

7.Google XML Sitemap

Google Sitemap, Seo için önemli bir eklentidir. Sitemap arama motorlarının sitenizi daha hızlı ve daha ayrıntılı bir şekilde indexlemesini sağlıyor.

8. Elementor Sayfa Yapıcı

Elementor Sayfa Yapıcı, herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden kolay bir şekilde WordPress üzerinde sürükle bırak mantığı ile çalışan bir sayfa oluşturucusudur.

9.Table Press

Table Press, adından da anlaşılabileceği gibi bir WordPress tablo oluşturma eklentisidir. Herhangi bir kodlama bilginiz olmadan tablolar oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir eklentidir.

10. Wordfence Güvenliği

Her ne olursa olsun sitenizin güvenliği önemli ve göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Wordfence, sitenizi kötü amaçlı yazılım, bilgisayar korsanlığı, otomatik şifre deneme saldırıları gibi güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan bir eklentidir.

WordPress içeriğinde bir çok eklenti barındıran bir platformdur. Bu yazımızda popüler ve en çok kullanılan WordPress eklentilerine değinmiş olduk. Eğer siz de bir WordPress site açmak istiyorsanız buradaki eklentilerinin bir çoğu siteniz için oldukça faydalı olacaktır.

  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

WordPress Hesabının Parolası Nasıl Değiştirilir?

WordPress hesabınızın parolasını değiştirmek istiyorsanız bu işlemi kolayca...

WordPress Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Günümüzün en popüler platformu olan açık kaynak kodlu php dilinde yazılmış...

Kaliteli Blog İçin 5 Altın Kural

Bloglar, farklı konularıyla ciddi bir okuyucu kitlesine sahip platformlardır. Bu sitelerin en...

E-Ticaret Sitesi Açarken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Çağımızın pazarlama anlayışında artık e ticaret siteleri önemli bir yere sahip. İnternetin tüm...

WordPress Siteniz İçin 5 Önemli Bakım Önerisi

Site hızı, sayfaların yüklenme süreleri önemli ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Hiç...