Rust oyununda barut oldukça önemlidir. Oyuna yeni başlayanlar tarafından barut yapımı oldukça merak edilmektedir. Şimdi Rust barut nasıl yapılır? sorusunun cevabını verelim. Öncelikle oyunda barut yapmak için kükürt cevherine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu kükürt cevherini bir fırın yardımı ile ayrıştırarak önce kükürt daha sonra barut elde edebilirsiniz. Şimdi tüm bunların nasıl yapıldığını sırayla anlatalım. Rust barut yapımı için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

  • Fırın
  • 1. Seviye Çalışma Tezgahı (Workbench)

Bu makalede sadece barut yapımına değineceğimiz için bu eşyaların evinizde bulunduğunu varsayarak anlatıma devam ediyoruz.

Rust Kükürt Cevheri Nedir?

Kükürt cevheri oyunda barut yapımı için ihtiyacınız olan bir ham maddedir ve oyunda oldukça değerlidir. Kükürt cevherleri oyunda bulunan sarı kayaların kazma ile toplanması sonucu elde edilebilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta taş kazmalar verimliliği düşürdüğü için metal kazmalara oranla daha az kaynak verecektir. Bu yüzden madenleri en az demir kazma ile toplamanız önerilir. Kükürt cevheri oyunda bir çok bölgede bulunabilir.

Rust Kükürt Cevheri

Rust Kükürt Elde Etme

Topladığınız kükürt cevherini oyunda bir fırın yardımı ile ayrıştırarak kükürt elde edebilirsiniz. Fırını kullanabilmek için yakıt olarak odun kullanabilirsiniz. Fırında odunların yanması ayrıca kömür elde etmenizi sağlayacaktır. Bu kömürde barut yapımı için gereklidir.

Rust Kükürt Yapımı

Rust Barut Yapımı

Kükürtleri de elde ettiğimizde göre son olarak "1. Seviye Çalışama Tezgahı" kurmalısınız. Çalışma tezgahları oyunda gelişmiş eşyaların yapımı için gereklidir.  Yeteri miktarda kömür ve kükürte sahip olduktan sonra barut üretebilirsiniz. 10 Barut üretimi için 30 Kömür ve 20 Kükürt gerekmektedir. 1. Seviye çalışma tezgahının yakınında durarak aşağıdaki aşamaları uygulayabilir ve barut üretebilirsiniz.

  1. Oyunda "Q" tuşuna basarak üretim menüsünü açın.
  2. "Kaynaklar" menüsüne tıklayın.
  3. Açılan menüden barutu seçin ve alt tarafta istediğiniz miktarı girerek "Üretime Başla" yazısına tıklayın.

Rust Barut Yapımı

 Hepsi bu kadar artık rust oyununda kolaylıkla barut üretebilirsiniz. Daha fazla bilgi için geniş bilgi bankamızı ziyaret edebilirsiniz.