Fiziksel Sunucuların Ortak Özellikleri

Fiziksel sunucularımızdan herhangi birini tercih ederek aşağıdaki özelliklerin tümüne standart olarak erişim sağlamış olursunuz.

 • Ücretsiz Kurulum & Konfigürasyon
 • Ücretsiz Teknik Destek
 • Türkiye Konumlu Lokasyon
 • 3 TB Aylık Trafik
 • Yedekli Network Ekipmanları
 • 1 Gbit/s Port İnternet Hızı
 • Ücretsiz 5 Adet Özel IP Adresi
 • Yedekli UPS & Jeneratör
 • Windows/Linux İşletim Sistemi Seçenekleri
 • Seçilebilir Raid Disk Yapılandırması
 • Yedekli İklimlendirme Sistemleri
 • 24 Saat İçerisinde Hazır

Yardımcı Olmamızı İster Misiniz ?

İhtiyacınıza uygun ürünü seçmekte zorlanıyor veya daha ayrıntılı bilgi mi edinmek istiyorsunuz? Birimlerimizden herhangi biri ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaliteli ve Yedekli Network ve Alt Yapı

Kullanmakta olduğumuz tüm network ve ağ ekipmanlarının olası bir donanım arızasına karşı yedeklerini kendimize ait +200 sunucu kapasiteli alanda kullanıma hazır konumda bekletiyoruz. Olası bir donanım arızasında yedek cihazlara geçiş yaparak yaşanabilecek kesintileri en az seviyeye indirebilmek adına maksimum özen gösteriyoruz. Tüm network ekipmanlarını dünyanın bir numaralı network markası olan Juniper Network üzerinden sağlıyoruz. Yine tüm sunucu ihtiyaçlarınızı kaliteli ve lider sunucu üreticilerinden biri olan DELL marka sunucular tarafından sağlıyoruz. Dedicated server, dedicated sunucu, dedicated sunucu kiralama, dedicated sunucu satın al, ucuz dedicated server gibi hizmetler sağlamaktayız.

Voxility DDOS Koruma (Opsiyonel)

Standart korumalardan çok daha yüksek ve profesyonel bir koruma seçeneğine ihtiyaç duymanız halinde Projenize özel olarak Yurt dışından gelebilecek saldırılara karşı 980Gbit/sn oranında Voxility koruma sağlamaktayız. Yurt içinden gelebilecek saldırılara karşı ise tercihinize göre 2Gbit/sn, 3Gbit/sn veya 5Gbit/sn oranında koruma hizmeti vererek olası bir saldırıya karşı yüksek seviyede koruma sağlamaktayız. Projelerinizin aksamaması veya kesintiye uğramaması adına elimizden geleni yapıyor güncel teknoloji ile birlikte, yeni nesil ürünleri kullanmaya gayret ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Firmamıza fiziksel sunucu kiralama işlemleri için sıkça sorulan soruları daha hızlı bilgi edinebilmeniz için hazırladık. Aşağıda sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Nedir ?

Fiziksel sunucular sadece sizin veya firmanızın kullanımınıza ayrılmış makinelerdir. Bu makinelerin tüm kaynakları tamamen size aittir. Proje ihtiyaçlarınıza göre yüksek performans ve kaynak ihtiyaçlarınızı karşılamak için veya yüksek kişiselleştirilebilirlik gerektiren ihtiyaçlarınız için ideal çözüm olacaktır.

Fiziksel Sunucu ile VDS Sunucu Arasındaki Fark Nedir ?

Fiziksel Sunucularda tek bir makine sizin kullanımınız için ayrılmıştır. Yüksek oranda kişiselleştirilebilir ve yüksek kaynak ihtiyacı gerektiren projeleriniz için tercih edilebilirler. VDS Sunucular ise bir fiziksel makinenin özel yazılımlar ile size özel olarak bölünmesi ile oluşturulmaktadırlar. VDS sunucular daha ekonomik çözümler olurken Fiziksel sunucular daha yüksek maaliyet gerektirebilmektedir. Tamamen proje ihtiyacınıza göre seçim yapmanız en sağlıklı karar olacaktır.

Fiziksel Sunucuda Herhangi Bir Donanım Arızasında İşlemler Nasıl Oluyor ?

Kiralamış olduğunuz fiziksel sunucuların tamamı garantili donanım kapsamındadır. Tüm sunucularımızda hazır yedek parça bulundurmaktayız. Olası bir arıza durumunda, arızalanan parça hızlı bir şekilde yenisi ile değiştirilmektedir. Eğer ki sorun parça değişimi ile çözülemeyen bir problem ise muadil veya daha üst model bir makine müşterimize herhangi bir ücret yansıtılmadan sağlanmaktadır.

Hangi Fiziksel Sunucuyu Tercih Etmeliyim ?

Fiziksel sunucular ihtiyacınıza göre konfigüre edilebilmektedir. Projenize göre daha fazla ram, işlemci gücü veya disk gerekebilir. İhtiyacınıza uygun bir fiziksel sunucu belirlemek için canlı destek birimimizle irtibata geçebilir veya sitemiz üzerinden 7/24 destek talebi oluşturarak yardım alabilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Ne Kadar Sürede Teslim Edilir ?

Fiziksel sunucu işlemleri, ödemeniz onaylandıktan hemen sonra başlamaktadır. Makinenizin hazırlanması, işletim sistemi kurulumu ve optimizasyonlar yapılmaktadır. Bu işlemler teknik ekibimizin yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmekle beraber genellikle 24 saat içerisinde hazır hale getirilerek sizlere teslim edilmektedir.