IP Adresi ihtiyaçlarınız için kurumsal çözümler mi arıyorsunuz? Hemen IP adresi kiralama seçeneklerimiz hakkında bilgi alın.

IPv4 Kiralama Hizmetleri

Bireysel veya Kurumsal firmalar için sağladığımız IP adresi çözümleri ile sizde ihtiyacınız uygun yeni adresler edinin.

Subnet Adet Whois RDNS
/22 Subnet 1022 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/23 Subnet 509 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/24 Subnet 253 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/25 Subnet 125 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/26 Subnet 61 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/27 Subnet 29 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/28 Subnet 13 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/29 Subnet 5 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek
/30 Subnet 1 Adet Kullanılabilir IP Adresi Canlı Destek

Aradığınız IPv4 Kiralama çözümünü bulamadınız mı? Hiç sorun değil, size uygun çok seçenekli çözümler üretebiliriz. Lütfen buraya tıklayın ve hemen canlı destek departmanımızdan ücretsiz yardım alın.

IP Adresi Kiralama Avantajları

IP Adresi kiralama avantajlarımız projelerinizi kusursuzca yönetebilmeniz için sizlere maksimum konfor sağlar.

Geniş IP Adresi Havuzu

Bünyemizde barındırdığımız onlarca farklı subnet aralığı ile 2018 yılından bu yana bireysel ve kurumsal müşterilerimizin projelerine en uygun çözümleri üretiyoruz.

Hızlı İşlem

IP adresi kiralama işleminizden hemen sonra tecrübeli teknik destek ekibimiz gerekli adımlar için atanarak en kısa sürede IP adresiniz için işlemler başlatılır.

RIPE NCC

RIPE NCC üyesi olan firmamız 2018 yılından bu yana sahip olduğu geniş subnet aralıkları ile Türkiye'deki bir çok kurumsal firmaya hizmet vermektedir.

Whois Kaydı

Firmamızdan kiraladığınız IP Adreslerinin Whois bilgilerini kendi firmanıza veya adınıza uygun olarak özelleştirebilme imkanı sunuyoruz.

A, B ve C Class IP Adresleri

Seo uyumlu A, B ve C Class IP adresleri ile farklı projeleriniz ve ihtiyaçlarınız için ekonomik fiyatlarla çözümler üretiyoruz.

Ücretsiz RDNS

RDNS kayıtları için ücret talep etmiyoruz. Tüm kayıtları ücretsiz olarak yaparak sizleri bu zaman alıcı işlemden kurtarıyoruz.

Subnet Kiralama

Güvenli Subnet Kiralama Hizmeti

2018 yılından beri faaliyet gösteren firmamız 5 yıldan fazla Subnet kiralama tecrübesi ile hizmet vermektedir. Yıllardır bireysel ve kurumsal müşterilerimize sözleşmeli olarak ipv4 adresleri sağlamaktayız. Sektör'de lider konumda olan firmamız ve tecrübeli destek ekibimiz ile sizde güvenle ipv4 kiralama yapabilirsiniz.

Ipv4 adreslerinin Dünya genelinde tükenmesi sebebi ile zaman zaman stoklarımızda da müsait subnet bulunmayabilir. Lütfen ipv4 satın almadan önce canlı destek ekibimiz ile iletişime geçerek güncel stok durumu hakkında bilgi alınız.

IP Adresi Satın Al

Ekonomik Fiyatlarla IP Adresi Satın Alın.

Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi Ipv4 kiralama hizmetimizde de müşterilerimize bütçe dostu fiyatlar ile IP Adresi sağlamaya çalışmaktayız. Kaliteden ödün vermeden sağladığımız ekonomik ip adresi fiyatları ile müşterilerimizden yüksek memnuniyet oranları ile geri bildirimler almaktayız.

Üstelik Ipv4 Hizmetleri ile birlikte 7/24 Ücretsiz olarak sunduğumuz kesintisiz destek hizmeti ile yardıma ihtiyacınız olduğu zaman destek talebi üzerinden teknik ekibimize ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

IP Adresi Nedir?

Günümüzde, hemen hemen herkesin günlük yaşamında kullandığı internet, bir dizi cihazın birbirine bağlanmasını sağlayan temel bir iletişim aracıdır. Evlerimizdeki bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları ve diğer akıllı cihazlar internet üzerinden bilgi alışverişi yapar ve dünya ile bağlantı kurar. IP adresi kiralama, internetin temel altyapısında önemli bir rol oynamaktadır. IP adresi (Internet Protocol address), bir cihazın veya ağdaki bir bilgisayarın benzersiz bir adresidir. Bu tanımlayıcı, cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına ve internet üzerinden veri alışverişi yapmasına imkan sağlamaktadır. IP adresleri, veri paketlerinin doğru bir şekilde yönlendirilmesini sağlar ve internet üzerindeki her cihazın benzersiz bir kimliğe sahip olmasını sağlar.

IPv4 ve IPv6 Nedir?

IPv4 (Internet Protocol version 4) ve IPv6 (Internet Protocol version 6), iki farklı IP adresi standardını temsil eder. IPv4, 32 bitlik bir sayı dizisi ile temsil edilir ve genellikle dört grup halinde, her bir grup 0 ile 255 arasında bir sayı içerir. Örneğin IPv4, "192.168.1.1" şeklinde ifade edilmektedir. Dizedeki her bir sayı 0 ile 255 arasında değişebilmektedir. Bu durumda IPv4 adresleri 0.0.0.0 ve 255.255.255.255 aralığında olabilir. Ancak, IPv4'ün sınırlı sayıda adres sağlaması ve internet kullanımının hızla artması nedeniyle IPv6 geliştirilmiştir. IPv6, 128 bitlik bir sayı dizisi kullanır ve genellikle sekiz grup halinde, her bir grup hexadecimal (16'lık sayı) formatta ifade edilir. Örneğin, "2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334" şeklinde ifade edilmektedir.

IPv4 ve IPv6 Arasındaki Farklar Nelerdir?

IPv4 ve IPv6 adresleri arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Bu farklar aşağıda belirtilmiştir.

  • IPv4 ile IPv6 arasındaki en önemli farklardan biri adres uzunluğudur. IPv4, 32 bit uzunluğundadır, IPv6 ise 128 bit uzunluğundadır.
  • IPv4 adresleri genellikle ondalık formatta ifade edilirken, IPv6 adresleri hexadecimal formatta ifade edilir.
  • IPv4 adresleri daha akılda kalıcıdır ve yazımı daha kolaydır.
  • IPv4, 2^32 (yaklaşık 4.3 milyar) adres sağlarken, IPv6 ise astronomik bir sayıda, 2^128 adres sağlar.

IP Adres Türleri Nelerdir?

IP Adresi türleri "Statik" ve "Dinamik" olarak ikiye ayrılmaktadır.

  1. Dinamik IP adresleri genellikle Internet Service Provider (ISS) tarafından kullanıcılara geçici olarak atanır. Kullanıcılar, internete her bağlandıklarında farklı bir IP adresi alır, bu da daha fazla kişinin aynı anda sınırlı sayıdaki IP adresini paylaşmasına imkan vermektedir.
  2. Statik IP adresi, bir cihaza veya ağa bağlı bir bilgisayara sürekli ve değişmeyen bir IP adresi atanmış olan bir tür IP adresidir. Statik IP adresleri genellikle çevrimiçi hizmetleri sürdürmek, sunucular ve hosting hizmetleri, uzaktan erişim ve diğer özel ihtiyaçlar için gereklidir.

Dinamik ve sabit IP adresleri yukarıdaki açıklamada da görüleceği üzere farklı kullanım durumlarına göre tercih edilmektedir. IP adresleri internetin düzgün çalışabilmesi için kritik öneme sahiptir. Kurumsal veya bireysel IPv4 ve IPv6 adresi ihtiyaçlarınız için RIPE NCC üyesi olan firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Lütfen Cevaplarımızı Okuyun.

Tüm Subnetler Anons Edilebilir mi?

Ne yazık ki hayır, en az /24 ve üzeri subnetler anons edilebilmektedir. /24'den daha düşük (/25, /26, veya /27 gibi) subnetler anons edilememektedir. Eğer /24'den daha düşük bir subnete ihtiyacınız varsa fiziksel sunucu kiralama planlarımız ile birlikte satın alabilirsiniz.

Sadece Bir Kaç Adet IPv4 Kiralayabilir miyim?

Elbette, Sanal Sunucu planlarımız ile oldukça ekonomik fiyatlarla her sunucu ile birlikte 5 adete kadar IP Adresi alabilirsiniz.

IPv4 Kiralama Limiti Var mı?

Stoklarımızda müsait Ipv4 adresi bulunması durumunda herhangi bir kısıtlama yapmamaktayız. Anlık stok durumumuzu canlı destek ekibimizden öğrenebilir ve ipv4 satın al işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

IPv4 Kiralamak İçin Sözleşme Gerekiyor mu?

Evet, IP adresi kiralama işlemi sözleşmeli olarak yapılmaktadır. Sözleşmeyi web sitemiz üzerinden indirerek anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile ücret ödemeden tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

IPv6 Kiralama Hizmeti Sağlıyor musunuz?

Elbette, bireysel ve kurumsal müşterilerimize daha fazla hizmet sağlamak adına zamanla hizmet alanlarımızıda genişletiyoruz. IPv6 kiralama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgiye hemen müşteri temsilcimize bağlanarak ulaşabilirsiniz.

Daha farklı /24 Subnet Kiralama Çözümlerine İhtiyacım var?

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için faaliyet alanlarımızı ve çözümlerimize her geçen gün geliştiriyoruz. Tüm detaylara canlı destek departmanımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

ISP IP Kiralama Hizmeti Sağlıyor musunuz?

Ne yazık ki hayır, şu an için ISP IP adresi kiralama hizmetimiz bulunmamaktadır.

IP Adresi Anonsu İçin Ek Ücret Alıyor musunuz?

Hayır, IP adresi anons işlemi için ek ücret talep etmemekteyiz. Bu işlemler teknik ekibimizce ücretsiz olarak yapılmaktadır.

IP Adresini Yıllık Ödeme ile Kiralayabilir miyim?

Elbette, yıllık veya aylık ödeme periyodu ile ipv4 kirala işlemi yapabilirsiniz. Üstelik uzun vadeli ödeme periyodumuzu tercih ederek daha ekonomik fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye hemen müşteri temsilcimize bağlanarak ulaşabilirsiniz.

Yardıma İhtiyacınız var mı?

Müşteri hizmetlerini (850) 346 37 42 nolu numaradan arayabilir veya hemen canlı destek ekibimize bağlanarak sorularınızı iletebilirsiniz.