VDS Sunucuların Ortak Özellikleri

Performanslı VDS sunucularımızdan herhangi birini tercih ederek aşağıdaki özelliklerin tümüne standart olarak erişim sağlamış olursunuz.

  • Ücretsiz Kurulum & Konfigürasyon
  • Ücretsiz Teknik Destek
  • Sınırsız Trafik
  • Uzak Masaüstü & SSH Erişimi
  • 1 Gbit/s Port Hızı
  • 1 Adet Özel IP Adresi
  • VMware Sanallaştırma
  • Türkiye, Fransa veya Almanya Lokasyon

VMware Sanallaştırma ile Yüksek Performans!

Sağlamış olduğumuz sanal sunucular VMware teknolojisi ile sanallaştırılarak üretilen sunuculardır. VMware ile sanallaştırmış olduğumuz VDS (Virtual Dedicated Server) sunucular ile kaynakların tamamı paket özelliklerinize göre size tahsis edilmektedir. Bu kaynaklar sadece sizin kullanımınız için ayrılmıştır. Kullanmadığınız kaynaklar başka kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Aynı zamanda Ram, CPU ve sistem konfigürasyonu teknik ekibimizce özenle yapılandırılmakta bu sayede yüksek performanslı sunucular elde edilerek siz müşterilerimize sunulmaktadır.

Yeni Nesil Sunucu Performansı!

Alt yapımızda kullandığımız tüm sunucular DELL marka olup, yeni nesil Xeon işlemciler ve SSD diskler ile konfigüre edilerek maksimum güvenlik ve performans hedeflenmektedir. Ana omurgamızda bulunan Network donanımları dünyada lider konumda olan Juniper Networks üzerinden sağlanmaktadır. Network ve sunucu donanımlarımız olası bir probleme karşı %100 yedekli network ve donanım alt yapısı ile Bursa merkezli veri merkezinde, kendimize ait +200 sunucu kapasiteli kafesli alanda barındırılarak hizmet verilmektedir.

Ekonomik Performans Çözümleri!

Müşterilerimize sağladığımız sunucuların tamamında SSD Disk alt yapısı kullanılmaktadır. Bu sayede standart SATA disklere göre çok daha yüksek performans ve güvenlik sağlanmaktadır. Tüm sunucularımız yedekli Juniper network ve ağ donanımlarından oluşmaktadır. Yüksek performans beklentilerinizi karşılayacak Xeon işlemcili sunucular ve özenle konfigüre edilmiş yapılandırma ile birlikte işlemci gücü gereken ihtiyaçlarınız için ekonomik ve performanslı çözümler üretilmiştir. Tüm sunucu ihtiyaçlarınız dünyanın en büyük sunucu üreticilerinden biri olan DELL marka sunucular üzerinden karşılanmaktadır.

Profesyonel Koruma Seçenekleri (Opsiyonel)

Standart korumalardan çok daha yüksek ve profesyonel bir koruma seçeneğine ihtiyaç duymanız halinde Projenize özel olarak Yurt dışından gelebilecek saldırılara karşı 980Gbit/sn oranında Voxility koruma sağlamaktayız. Yurt içinden gelebilecek saldırılara karşı ise tercihinize göre 2Gbit/sn, 3Gbit/sn veya 5Gbit/sn oranında koruma hizmeti vererek olası bir saldırıya karşı yüksek seviyede koruma sağlamaktayız. Projelerinizin aksamaması veya kesintiye uğramaması adına elimizden geleni yapıyor güncel teknoloji ile birlikte, yeni nesil ürünleri kullanmaya gayret ediyoruz.

Ücretsiz Plesk Kontrol Paneli!

Sunucunuzu daha kolay yönetmeniz ve sunucu maliyetinizi en aza indirmeniz adına, TR-Ultra ve üzeri paketlerde dünyada en çok tercih edilen kontrol panellerinden biri olan 10$ değerindeki Plesk Web Admin Edition (10 Domain) lisansını ücretsiz olarak sağlıyoruz. Siz yönetim paneli lisans ücretleri ile uğraşmadan sadece sunucunuzu yönetmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sağlamış olduğumuz birçok ücretsiz özellikler sayesinde sunucu maliyetinizi en aza indirerek projenizi en düşük maliyetle hayata geçirmenize olanak sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Firmamıza sanal sunucu işlemleri için sıkça sorulan soruları daha hızlı bilgi edinebilmeniz için hazırladık. Aşağıda sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.

VDS Sunucu Nedir ?

VDS kelimesini açacak olursak "Virtual Dedicated Server" yani Türkçe karşılığı ile "Özel Sanal Sunucu" karşılığını alıyoruz. VDS sunucular fiziksel makinelerin, özel yazılımlar olarak bölünmesi ile oluşturulur. Paket özelliklerinize göre VDS sunucuların kaynakları (Ram,Disk,CPU) aynı makine üzerinde bulunan başka sunucular ile paylaşılmaz. Kaynakların kullanımı tamamen size ayrılmıştır. VDS sunucular, performanslı ve ekonomik çözümlerdir.

VDS ile VPS Sunucu Arasındaki Fark Nedir ?

VDS sunucularda sistem kaynakları size özel olarak olarak sanallaştırılmaktadır. Size özell olarak sanallaştırılan kaynaklar, tamamen sizin kullanımınıza ayrılmıştır bir başkası tarafından kullanılamaz. VPS sunucuların en büyük dezavantajı ise sistem kaynaklarının(Ram,CPU,Disk) paylaşımlı olmasıdır.

VDS Sunucu Kurulumu Ne Kadar Sürmektedir ?

VDS sunucularda, teknik ekibimiz tarafından belirlediğiniz işletim sistemi kurulmaktadır. İşletim sistemi kurulduktan sonra teknik destek ekibimiz, kaliteli bir hizmet sunabilmek adına bir çok konfigürasyon yapmakta ve sunucunuzun son durumu kontrol ederek teslim etmektedirler. Kurulum, konfigürasyon ve kontrol işlemleri ödemeniz onaylandıktan sonra, destek ekibimizin yoğunluğuna bağlı olarak uzayıp kısalabilmekle beraber genellikle mesai saatleri dahilinde 30-60 dakika içerisinde tamamlanmakta ve teslim edilmektedir.

DDoS Koruma Siparişi Nasıl Verebilirim ?

İhtiyacınıza uygun VDS paketini belirledikten sonra, sepet ekranında bulunan "DDoS Atak Önleme" hizmetini seçerek sipariş verebilirsiniz.

VDS Sunucu Kaynaklarını Daha Sonra Yükseltebilir miyim ?

Elbette yükseltebilirsiniz. Mevcut sunucunuz ihtiyaçlarınızı karşılamamaya başladığında veya daha fazla kaynağa ihtiyacınız olduğu an teknik destek ekibimiz ile iletişime geçerek sunucunuzun kaynaklarını yükseltebilirsiniz. Bu durumda sunucunuzda herhangi bir sıfırlama işlemi yapılmaz. Sunucunuzda sadece bir kaç dakika kesinti yaşanacak ve kapanıp açılması gerekecektir.

VDS Sunucuma Daha Fazla IP Adresi Alabilir miyim ?

Elbette, VDS sunucularda size 1 adet özel IP adresi verilmektedir. Daha fazla özel IP adresi almak isterseniz, sipariş ekranı kısmında bulunan "EK IP Adresi" seçeneğinden alım yapabilirsiniz.