IP Adresi ihtiyaçlarınız için kurumsal çözümler mi arıyorsunuz? Hemen IP adresi kiralama seçeneklerimiz hakkında bilgi alın.

VDS Kiralama Planınızı Seçin.

Windows ve Linux İşlemciye Sahip VDS Planları arasından hemen ihtiyacınıza uygun bir plan belirleyin.

Paket İşlemci RAM Disk Fiyat
TR-VDS #1 1v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 2GB DDR4 2400MHz 20GB RAID-10 Enterprise SSD 149.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #2 2v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 4GB DDR4 2400MHz 30GB RAID-10 Enterprise SSD 249.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #3 3v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 6GB DDR4 2400MHz 40GB RAID-10 Enterprise SSD 349.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #4 4v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 8GB DDR4 2400MHz 50GB RAID-10 Enterprise SSD 449.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #5 6v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 12GB DDR4 2400MHz 75GB RAID-10 Enterprise SSD 649.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #6 8v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 16GB DDR4 2400MHz 100GB RAID-10 Enterprise SSD 849.90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #7 12v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 24GB DDR4 2400MHz 150GB RAID-10 Enterprise SSD 1.249,90TL/ay Sipariş Verin
TR-VDS #8 16v Core E5-2699v4 2.20 GHz - 3.60 GHz 32GB DDR4 2400MHz 200GB RAID-10 Enterprise SSD 1.649,90TL/ay Sipariş Verin

Aradığınız sunucu çözümünü bulamadınız mı? Elbette, size uygun çözümler üretebiliriz. Lütfen buraya tıklayın ve hemen canlı destek departmanımızdan ücretsiz yardım alın.

En İyi Özellikler ile VDS Satın Alın.

Aradığınız en iyi VDS sunucuya sahip olmanız için aşağıdaki avantajları ve çok daha fazlasını sizlere sağlıyoruz.

Ücretsiz Destek

Yardıma ihtiyacınız olduğu an teknik destek ekibimiz ile destek talebi üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

Limitsiz Trafik

İyi niyet ve adil kullanım koşulları çerçevesinde aylık trafik limitlerine takılmadan hizmetinizi yönetin.

1 Gbps Port Hızı

Ücretsiz ve standart olarak sunduğumuz 1.000Mbit/s port internet hızı sayesinde oldukça düşük ping değerlerine sahip olursunuz.

Türkiye Lokasyon

Türkiye lokasyon sunucularımız sayesinde en düşük ping değerlerine sahip olursunuz.

İşletim Sistemi Seçenekleri

Popüler Windows Server 2012 R2, Windows Server 2022, CentOS 7, CentOS 8, Ubuntu, Debian ve daha fazla işletim sistemleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Yüksek Performans

Sunucularımızda kullandığımız donanımlar ve yapılandırmalar ile yüksek performans elde edin.

VDS Nedir?

VDS Nedir?

VDS (Virtual Dedicated Server), bir fiziksel sunucunun VMware gibi sanallaştırma yazılımları ile bölünmesi ile oluşturulan sanal sunuculardır. Çeşitli sanallaştırma yazılımları ile üretilen VDS sunucular, bağlı oldukları fiziksel sunucu üzerinde bir birlerinden bağımsız şekilde çalışırlar.

Her Sanal Sunucu kendine ait işletim sistemi ve kaynak oranlarına sahiptir. Aynı makine üzerinde bulunan sanal sunucular birbirlerinden etkilenmezler. Her VDS sunucu kendine ayrılan alanda, diğer sunuculardan etkilenmeden, bağımsız olarak çalışır. Bu özellikler VDS sunucuların popüler olmasında ve sıklıkla tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

VDS Server ile Yüksek Performans

VDS Server ile Performans Endişeniz Olmasın.

Hızlı, ekonomik ve tam kök erişimine sahip VDS sunucular maksimum verimlilik için tasarlanmıştır. Standart ve Premium performansa sahip VDS paketleri ile dilediğiniz plan arasında tercih yapabilir ve ihtiyacınıza göre projenizi şekillendirebilirsiniz. Hem ekonomik hem de performanslı en iyi VDS satın alma deneyimi için hemen planınızı seçin ve başlayın.

Üstelik SSD Disk alt yapımız ile standart SATA disklere oranla çok daha yüksek okuma/yazma hızına sahip olursunuz. Türkiye lokasyon VDS sunucularımız sayesinde de oldukça düşük ping değerleri size harika bir sunucu deneyimi sunar.

Ucuz VDS Satın Al

Tam Yönetilebilir Planlar ile Ucuz VDS Satın Alın.

Esnek konfigürasyona sahip VDS server paketleri size ihtiyacınız olan özelliklere sahip olma avantajı sağlar. Yani VDS hizmetinizi istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Böylece standart paketler arasında tercih yapmak zorunda kalmaz, sadece ihtiyacınız olan özelliklere ödeme yaparsınız.

Üstelik Linux veya Windows VDS sunucular ile projenizi tam uyumlulukta yönetmenin yanı sıra tam 1.000Mbit/s port hızına sahip limitsiz aylık trafik avantajı ile de basit limitlere takılmazsınız. Ucuz VDS fiyatları ile hemen VDS Kiralama planınızı yapılandırarak başlayın.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

VDS Sunucu Avantajları Nedir?

Günümüzde, bir işletme veya bireysel kullanıcı için çevrimiçi varlığını sürdürmek ve geliştirmek, güçlü bir web altyapısına dayanmaktadır. Bu noktada VDS sunucular, web projelerini daha güvenilir, hızlı ve ölçeklenebilir hale getirmek isteyenler için önemli bir hosting çözümü olmaktadır.

Bu bağlamda VDS Sunucuların oldukça önemli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar VDS sunucuların popüler olmasında ve sıklıkla tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. En önemli avantajları arasında ekonomik sahip olma maliyetleri ve yüksek performans gibi önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Elbette VDS Sanal Sunucuların avantajları bunlarla sınırlı değildir. VDS sunucular sahip olma maliyetinin yanı sıra aşağıdaki avantajları da sunmaktadır.

  • Yüksek Performans
  • Seçilebilir İşletim Sistemleri
  • Tam Root Erişimi

Tüm bu özelliklere ek olarak VDS Sanal Sunucular daha fazla kişiselleştirilebilirlik, yüksek bant genişlikleri, kolaylıkla yükseltme/düşürme avantajlarıda sunmaktadır. Bu önemli avantajlar VDS sunucuların sıklıkla tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Sizde Meric.net.tr ile bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir plan belirleyebilir ve düşük maaliyetlerle VDS satın al hizmetimizden faydalanabilrisiniz.

VDS ile VPS Arasındaki Farklar Nedir?

VDS (Virtual Dedicated Server) ile VPS (Virtual Private Server) arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar VPS veya VDS Hizmetleri arasında seçim yapmakta kararsız kaldıysanız, karar vermenizde size yardımcı olabilir. Her iki sanal sunucu çözümü arasındaki en önemli fark kaynak paylaşımıdır. VDS sunucularda sizin kullanımınıza tahsis edilen RAM, CPU gibi kaynaklar aynı Fiziksel sunucu üzerinde bulunan diğer VDS sunucular ile paylaştırılmaz. Fakat VPS sunucularda durum böyle değildir. Kullanmadığınız kaynaklar aynı makine üzerinde bulunan diğer VPS sunucular tarafından kullanılabilmektedir. VDS ile VPS Sunucular arasındaki farklar bunlarla sınırlı olmasa da aralarındaki en önemli farklılıklardan birinin temel olarak bu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yüzden VPS ile VDS sunucular arasında performans anlamında farklılıklar yaşanabilmektedir. Daha yüksek performans ve fiziksel sunucu deneyimine en yakın sanal sunucu çözümleri için VDS Kiralama hizmeti önerilmektedir.

VDS ile Fiziksel Sunucu Arasındaki Farklar Nedir?

VDS ile Fiziksel sunucu arasındaki farklar ihtiyacınıza uygun sunucu çözümünü belirlemeniz için önemlidir. Fiziksel sunucu (Dedicated Server) tamamen sizin kullanımınıza adanmış gerçek bir makinedir. VDS sunucu ise bu makinenin çeşitli programlarla yazılımsal olarak bölünmesi ile elde edilen sanal sunuculardır. Dolayısıyla bir Fiziksel sunucu üzerinde çok sayıda VDS Sanal Sunucu bulunabilmektedir. Fiziksel sunucular daha yüksek depolama kapasitesi, tam kontrol, daha fazla güvenlik ve kişiselleştirilebilirlik sunmaktadır. Fakat dolayısı ile Fiziksel sunucu maliyetleri VDS sunucuya göre daha yüksektir.

Bu durumda VDS veya Fiziksel sunucu arasındaki tercih tamamen proje ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Ekonomik sanal sunucu çözümleri için VDS satın alabilirsiniz. Fakat projeniz için Fiziksel sunucunun sağladığı avantajlara ihtiyacınız varsa bu durumda Fiziksel sunucu tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Eğer hangi sunucu çözümünün sizin için en uygun olacağına karar veremiyorsanız endişelenmeyin. Hemen canlı destek ekibimize bağlanarak bu konu hakkında yardım alabilirsiniz.

VDS Hakkında Daha Fazla

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, her geçen gün internet kullanımının yaygınlaşarak artması ve işletmelerin işlerini internete taşımaları sanal sunucu gibi tüm hosting çözümlerine olan ihtiyacı arttırmıştır. VDS sanal sunucu çözümleri yoğun web sitesi trafiğine sahip işletmeler veya bireysel kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir barındırma çözümü haline gelmiştir. Elbette VDS sunucular sadece web sitesi barındırma çözümü için tercih edilmemekte çok daha geniş bir kullanım amacına hitap etmektedir. VDS Sunucuların başlıca kullanım amaçları şunlardır.

  • Web Sitesi Barındırma
  • Oyun Sunucusu Sağlama
  • Uygulama Barındırma
  • Geliştirme veya Test Ortamları
gibi amaçlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Elbette bu liste çok daha fazla detaylandırılarak uzatılabilir. Çünkü VDS'in kullanım amacı oldukça geniştir. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda kullanıcılar VDS satın al veya sanal sunucu kirala gibi çeşitli arayışlar içerisinde bulunmaktadırlar. Sizde projeniz için 2018 yılından bu yana barındırma çözümleri üreten Meric.net.tr sitesini tercih edebilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız veya projeniz için uygun VDS paketini belirlemekte kararsız kaldıysanız canlı destek ekibimiz ile hemen bir görüşme başlatabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Lütfen Cevaplarımızı Okuyun.

VDS Satın Aldıktan Sonra Ne Zaman Aktif Edilir?

VDS sunucunuza belirlediğiniz işletim sistemi ve konfigürasyonlar sistem mühendislerimizce manuel olarak yapılmaktadır. Dolayısıyla kurulum ve yapılandırmaların tamamlanması biraz zaman almaktadır.

Bu işlemler genellikle mesai saatleri içerisinde 60-120 dakika içerisinde tamamlansada nadirende olsa yoğunluk durumuna göre 24 saate kadar uzayabilmektedir.

VDS Server Hizmetinin Avantajları Nedir?

VDS Server, sanallaştırma teknolojileri kullanılarak yapılandırılmaktadır. Bu sayede yükseltme/düşürme işlemleri oldukça hızlı ve basittir. Fiziksel Sunucu ile karşılaştırıldığında daha ekonomiktir. Ayrıca VDS sunucuların size ayrılan kaynakları paylaşımsızdır ve oldukça performanslıdır.

VDS Sunucumu Daha Sonra Yükseltebilir miyim?

Elbette yükseltebilirsiniz. Mevcut VDS sunucunuz artık yeterli gelmemeye başladıysa istediğiniz zaman sunucunuza daha fazla kaynak ekleyebilirsiniz. Üstelik yükseltme işlemi sadece bir kaç dakika sürer.

VDS Sunucu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

VDS Satın almadan önce ihtiyacınız olan kaynak oranlarını, projenize uygun işletim sistemini, sunucu lokasyonunu ve ddos koruma gibi seçenekleri belirlemelisiniz.

VDS Server Hizmeti Yedekleniyor mu?

Ayrıca yedekleme hizmeti satın almadıysanız tarafımızca yedek alınmamaktadır. Yedekleme işlemleri müşterilerimizin sorumluluğunda olup düzenli olarak verilerinizi yedeklemeniz tavsiye edilmektedir.

SSD VDS Hizmeti Tüm Planlara Dahil mi?

Elbette, tüm VDS hizmetimiz SSD VDS olarak verilmektedir. SSD disk alt yapısı ile daha hızlı okuma/yazma hızı ile birlikte daha performanslı bir sunucuya sahip olursunuz.

VDS Server ile Ek IP Adresi Alabilir miyim?

Elbette, standart olarak 1 adet özel IP adresi verilmektedir. Fakat dilerseniz her VDS sunucu için 5 adet ek IP adresi satın alabilirsiniz.

VDS Fiyatlarına Ücretsiz Taşıma Dahil mi?

Evet, müşteri memnuniyetini arttırmak için tamamen ücretsiz taşıma işlemi yapılmaktadır. Hemen destek ekibimiz ile iletişime geçerek bu konuda yardım alabilirsiniz.

Yardıma İhtiyacınız var mı?

Müşteri hizmetlerini (850) 346 37 42 nolu numaradan arayabilir veya hemen canlı destek ekibimize bağlanarak sorularınızı iletebilirsiniz.